PODZIEL SIĘ

We wtorek i środę 25 i 26 października o godz. 20.30 Pardon, To Tu zaprasza na 2 Nights with Rob Mazurek & Sao Paulo Underground.

Rob Mazurek, compositions, cornet, electronics
Guilherme Granado , keyboards, sampler, synth, voice
Mauricio Takara, cavaquinho, percussion, electronic

Trzonem grupy są Rob Mazurek i Mauricio Takara, brazylijski multiinstrumentalista, ale nie mniej ważny jest klawiszowiec i wokalista Guilherme Granado. Idea, która od początku przyświeca projektowi i jest nader konsekwentnie rozwijana, to fuzja brazylijskiej tradycji muzycznej z jazzem i laptopowymi manipulacjami. Sao Paulo Underground przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej ich najnowszy, piąty, wydany we wrześniu album ‘Cantos Invisiveis’ wydany przez Cuneiform Records.

Trio to, to pełna energii postmodernistyczna orkiestra, naznaczona połyskującymi strukturami dźwiękowymi, uwodzicielskimi uderzeniami elektroniki, bezwstydnie pięknymi melodiami, dużą dozą improwizacji oraz zaciekłą radością.

Lider grupy, Rob Mazurek podobno jest jednym z najbardziej fascynujących współczesnych improwizatorów. Trębacz, kornecista, kompozytor – łączony jest ze sceną chicagowską, zakorzenioną w tradycji hard bopu. To także założyciel kolektywu Chicago Underground i zespołu Isotope 217. Współpracował z takimi artystami jak Tortoise, Sam Prekop, Gastr del Sol, Stereolab, Pan American, Brokeback czy Tigersmilk.

Wywiad z Robem Mazurkiem – Pardon, To Tu 2014.

Więcej informacji o jesiennym programie na pardontotu.pl

 

Źródło: materiały prasowe