PODZIEL SIĘ

Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł – a to wszystko w rytmach tańca współczesnego. Może być bardziej absurdalnie? Chyba nie! HOTELOKO movement makers wystąpi już 30 czerwca i 1 lipca w PROMie Kultury Saska Kępa. Wstęp wolny.

Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii, w  ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny, absurdalny styl taneczny, który burzy wszelkie stereotypy i oczekiwania.

– Zapraszam na absolutnie fantastyczny tercet taneczny! Wspólnie trenujemy ze sobą już od ponad roku i poprzez połączenie metod aktorskich i techniki tańca współczesnego wypracowaliśmy unikatowy styl taneczny, który niczym pocisk absurdu, niczym niszcząca kula, wyważa kolejne cegły w ścianie – mówi Magdalena Przybysz, choreografka, tancerka i autorka koncepcji performansu Absolutely Fabulous Dancers. Tancerze samotnie biegną pod niebem gwiazd oraz znajdują się w odmiennych konstelacjach zadając sobie pytania iście filozoficzne, m.in.: Co nas ukształtowało? Dokąd zmierzamy? Czy ktoś wie, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie narzucona nam z góry edukacja, przez którą musieliśmy przebrnąć? Czy aby iść dalej, musimy się obudzić i oduczyć wszystkiego, czego najpierw musieliśmy się nauczyć? Czy piękno można na nowo odnaleźć w prostocie codzienności? – dodaje Przybysz.

– HOTELOKO movement makers powstał w 2011 roku z mojej inicjatywy. Początkowo nazwa brzmiała Teatr HOTELOKO, ale zmieniliśmy ją, ponieważ nowa nazwa lepiej oddaje charakter naszych wspólnych działań artystycznych – dodaje aktorka, reżyserka i producentka Agata Życzkowska. Obecnie współtworzę go z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim, którzy razem ze mną realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performans, łącząc te dziedziny sztuki. Nazwa HOTELOKO movement makers jest związana z ideą: JESTEŚMY TAM, GDZIE JEST DOBRY FLOW.

Więcej informacji o HOTELOKO movement makers na Facebooku i na stronie internetowej.

ABSOLUTELY FABULOUS Dancers
performans / premiera:
30 czerwca i 1 lipca, godz. 19:00
PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Wstęp wolny na zaproszenia. Rezerwacja zaproszeń: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

Koncepcja: Magdalena Przybysz z Kosmosu
Choreografia: Magdalena Przybysz z Kosmosu / Wojciech Princessa Grudziński
Reżyseria i dramaturgia: Agata Star Życzkowska
Koncepcja stylistyczna / reżyseria świateł / zdjęcia: Anna Świetlana Ciupryk
Występują: Agata Star Życzkowska, Magdalena Przybysz z Kosmosu, Wojciech Princessa Grudziński
Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’
Partnerzy: PROM Kultury Saska Kępa / Teatr Baza / Fundacja Burdąg / Centrum w Ruchu / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Patronat medialny: Kwartalnik TANIEC  / Teatr Dla Was / Mówią Na Mieście / SlowLife.pl / Warsawholic / Teraz Teatr

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa

Po spektaklu premierowym 30.06.2017 r. zapraszamy na spotkanie z artystami. Spotkanie prowadzi: Hanna Raszewska

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Źródło: materiały prasowe

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFestiwal Jazz na Starówce
Następny artykuł