PODZIEL SIĘ

15 maja (środa) o godz. 19 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – jednej z filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, odbędzie się spotkanie z Gastónem Severiną – argentyńskim artystą ceramikiem połączone z happeningiem artystycznym. 

Severina opowie o stosowanej przez niego technice, przedstawi założenia swojego autorskiego projektu „Proyecto Diversidad” (z hiszp. Projekt Różnorodność) i zainstaluje na fasadzie biblioteki wykonane przez siebie ceramiczne twarzyczki (caritas).

Właśnie caritas są głównymi „bohaterami” stworzonego przez Gastóna „Proyecto Diversidad”.

To międzynarodowy projekt kulturalno-artystyczny promujący równość ludzi bez względu na kolor skóry czy wyznawane poglądy. W ramach realizacji projektu artysta tworzy ceramiczne twarzyczki, które symbolizują ludzką różnorodność. Nie są to maski, są to po prostu twarze, a każda z nich jest inna od pozostałych i absolutnie niepowtarzalna. Następnie twarzyczki są instalowane przez Gastóna w przestrzeni publicznej.

Do tej pory caritas pojawiły się w Buenos Aires (Argentyna), São Paulo i Rio de Janeiro (Brazylia), gdzie obecnie mieszka artysta. Właśnie tam z jego pracami spotkali się przedstawiciele Mimbres Pracownia Ceramiki, którzy zafascynowani pomysłem i jego realizacją postanowili zaprosić Gastóna Severinę do Polski. Tak właśnie zrodził się „Proyecto Diversidad en Polonia”, który w połowie maja zawędruje do wolskiej biblioteki. Polska jest pierwszym europejskim krajem, który odwiedzi artysta. Na jego dalszej trasie w roku 2019 znajdą się Berlin i Paryż.

15 maja, godz. 19.00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51, ul. M. Bielskiego 3

Prowadzenie: Marek Łasisz

Wstęp wolny