PODZIEL SIĘ

17 marca w Terenie Otwartym przy Burakowskiej 14 odbędzie się kolejny wernisaż – tym razem młodej artystki, Pauliny Eleryk. Kolekcja nosi tytuł „Phases”. Zapraszamy od g. 20:00. Wstęp wolny.

O artystce i kolekcji:

Paulina Eleryk tworzy obrazy abstrakcyjne, głównie farbami arylowanymi na płótnie. Eksperymentuje z różnymi technikami nakładania farb uzyskując ciekawe i niebanalne efekty. Często wykorzystuje również takie materiały jak folia czy chrom w sprayu.

O swojej pracy twórczej artystka mówi: „Najważniejsze dla mnie jest, aby stworzyć obraz, na który się po prostu przyjemnie patrzy. Uwielbiam intrygować oraz stymulować wyobraźnię poprzez moje prace. Abstrakcja jest w tej materii najskuteczniejsza! Początkowa wizja jest najczęściej rezultatem kilku różnych inspiracji – od ludzi, przez miejsca, filmy, osobiste przeżycia i doświadczenia – dlatego każdy obraz jest mi bardzo bliski i często symbolizuje różne etapy i wspomnienia. To dodaje każdemu z nich szczerości w przekazie.”

“Phases” – kolekcja prac, która została stworzona przez artystkę w ciągu ostatniego roku. Każdy z obrazów symbolizuje etap, fazę lub wspomnienie. Uciekanie od przewidywalności, dążenie do przejścia w przyjemniejszy stan, być może właśnie w bardziej kolorową i ciekawszą fazę to główne przekazy skierowane do odbiorcy sztuki Pauliny Eleryk. Faza – jak wszystko w życiu – jest tymczasowa, przemija. Sztuką możemy jednak fazę zatrzymać w czasie.


Więcej informacji na stronie Pauliny Eleryk oraz na stronie wydarzenia na Facebooku

O Terenie Otwartym:

Teren Otwarty to przestrzeń otwarta na kulturę  – 140 m2, które zostało oddane twórcom sztuk wszelakich.  To miejsce przeznaczone do współpracy, inicjatyw twórczych, kolaboracji, realizacji pomysłów i idei. Burakowska 14 zaprasza artystów i animatorów do wspólnego budowania programu.

Źródło: materiały prasowe/ Burakowska 14/ Paulina Eleryk