PODZIEL SIĘ

Opowieści o tradycjach i zwyczajach Gruzji, spotkania z podróżnikami i osobami zawodowo związanymi z Gruzją, kuchnia gruzińska oraz znakomite wina to tylko niektóre atrakcje Dni Gruzińskich w klubokawiarni Jaś & Małgosia (al. Jana Pawła II 57), które odbywaćsię będą od 10 do 15 marca. 

W ramach Dni Gruzińskich organizatorzy zapraszają m.in. na opowieści o tradycjach i zwyczajach Gruzji, spotkania z podróżnikami i osobami zawodowo związanymi z Gruzją, działającymi na jej rzecz i pomagającymi jej mieszkańcom.

– Chcemy pokazać Gruzję z różnych perspektyw, nie tylko ze strony, którą widzą turyści – mówi współorganizatorka Dni Gruzińskich Urszula Majewska. – Chcemy też opowiedzieć o tym, co robią w Gruzji Polacy oraz o tym, co można tam robić poza turystyką i co już robią tam Polacy.

Podczas spotkań będzie można też uzyskać praktyczne informacje o tym, co warto zobaczyć w Gruzji i jak się przygotować do wyjazdu. Goście obejrzą wystawę fotografii i posłuchają prelekcji o gruzińskim kinie. Będą mogli też spróbować kuchni gruzińskiej oraz znakomitych win. Jednym słowem – poznać Gruzję od podszewki!

– Podczas Dni Gruzińskich będziemy serwować także dania gruzińskie, takie jak barszcz gruziński, tolmę z ryżem i warzywami, zupę czikhirtma czy odżachuri, czyli mięso wieprzowe z ziemniaczkami – mówi współwłaściciel klubokawiarni Jaś & Małgosia Maciej Marks. – Lunche będzie można poszerzyć o lampkę wybornego gruzińskiego wina – zapowiada.

Patronat nad Dniami Gruzińskimi objęła Ambasada Gruzji w Polsce.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

10 marca, godz. 17.00

Inauguracja Dni Gruzińskich

Otwarcie wystawy: Gruzja w obiektywie – tradycje, krajobrazy, ludzie – czyli zdjęcia Agnieszki Zielonki i Magdaleny Konik

Pokaz kulturowy: tradycje i obyczaje Gruzji, pokaz tańca gruzińskiego oraz degustacja wina

11 marca, godz. 18.30

Kino gruzińskie bez tajemnic – prelekcja z pokazem filmów krótkometrażowych

13 marca, godz. 18.30

Gruzja inaczej, czyli co robią Polacy w Gruzji – wykład

14 marca, godz. 19.00 

Wieczór z gruzińskimi winami – degustacja win gruzińskich (obowiązują zgłoszenia, koszt 40 zł)

15 marca, godz. 18.30

„W Gruzji jest wszystko co kocham…” – opowieści z Gruzji i pokaz zdjęć

Na wydarzenia wstęp wolny (z wyjątkiem wieczoru z winami gruzińskimi).