PODZIEL SIĘ

Już w sobotę, 23 lipca o godz. 21.30, na Placu Defilad odbedzie się największy warszawski dansing pod chmurką z Marcinem Maseckim i jego orkiestrą.

Marcin Masecki przedstawi publiczności swoją dansingową orkiestrę jazzową. Nawiązując do jazzowych doświadczeń skompletował 13-osobowy big band i zaserwuje publiczności dwie godziny współczesnego swinga. Repertuar bazuje na nowych aranżacjach standardów złotej ery jazzu, doprawianych autorskimi komentarzami. Jest to wybuchowe połączenie tradycyjnego swinga z ekstatycznymi doznaniami rodem z imprez house i techno. Piosenki przechodzą płynnie jedna w drugą stopniowo osiągając coraz bardziej niemożliwe do wytrzymania kulminacje, zachęcające do tańca.

Marcin Masecki o muzycznych projektach na Placu Defilad: Publiczności przybywa z każdym koncertem. Wytwarza się niezwykła atmosfera demokratycznego dostępu do muzyki i sposobu jej przeżywania. Niektórzy jedzą i muzyka jest dla nich tłem, inni bawią się z dziećmi, jeszcze inni zasłuchują się w każdym szczególe, każdy wariant jest możliwy. Ta uniwersalność, którą w jakiś  sposób Plac Defilad narzuca, jest jedną z jego największych wartości.

Zeszłoroczny dansing Jazzbandbigbandu również pokazał jak bardzo ponadczasową muzyką jest jazz tradycyjny. W obliczu swinga ciężko się nie uśmiechnąć i nie tupnąć nóżką.

W orkiestrze grają najlepsi polscy jazzmani: Jarosław Bothur, Łukasz Poprawski, Przemysław Florczak – saksofony; Jerzy Małek, Maurycy Idzikowski, Robert Murakowski – trąbki; Michał Tomaszczyk, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel – puzony; Bartosz Hołownia – banjo; Piotr Domagalski – kontrabas; Jerzy Rogiewicz – perkusja.

Całość poprowadzi zza swojego legendarnego pianina Marcin Masecki.

JAZZBANDBIGBAND
Największy dansing w mieście!

23 lipca, start: 21.30
Plac Defilad / Warszawa / Wstęp wolny

FB: www.facebook.com/pldefilad/

Dzisiaj – w środę – 20 lipca

Jazz Lunch Beat po raz pierwszy w Warszawie! // Wyrwij się w środę z pracy na clubbing podczas lunchu! // Lunchowe menu zaserwuje barStudio! // O muzykę zadba sam Marcin Masecki i jego muzycy! // 20 lipca, g. 13.00, Plac Defilad

Źródło: materiał prasowy

 JAZZBANDBIGBAND_plakat