Koncert dedykowany 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego

Koncert dedykowany 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego

PODZIEL SIĘ
Sławek Jaskułke

W tę sobotę, w kolejnej odsłonie 22. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce, wystąpi  Sławek Jaskułke Trio – Project „On”

Sławek Jaskułke – fortepian

Max Mucha – kontrabas

Krzysztof Dziedzic – perkusja

Koncert dedykowany 72 Rocznicy Powstania Warszawskiego (w przeddzień rocznicy).

Sławek Jaskułke należy do czołowych polskich pianistów jazzowych o międzynarodowej renomie. Improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej , filmowej, producent muzyczny. Ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in.: Carnegie Hallw Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago. Reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, na EXPO w Szanghaju, Forbidden City Concert Hall w Pekinie . Jest laureatem wielu nagród, m.in.  Fryderyka, Oskara Jazzowego.

Po wielu latach koncertowania solo i realizowania projektów z fortepianem w roli głównej Jaskułke wraca do  formy tria.

Na festiwalu przedstawi swój oczekiwany, najnowszy  projekt „On”.

SJ: „Moje muzyczne poszukiwania zmierzają w różne strony, nie tylko pod względem stylistycznym ale i formalnym. Dzisiaj po sporej dawce muzycznych doświadczeń skupiam się na solo i trio. Nad tymi formami pracuję i staram się nadawać im ciekawy kierunek. Muzyka jest oceanem z początkiem ale bez końca. Obawiam się że na wszystko czego bym chciał nie starczy mi czasu, dlatego intensyfikuję i konkretyzuję swoje działania wokół form w których czuję się dzisiaj najlepiej.”

Tytuł ON można interpretować na wielu płaszczyznach.

SJ: „Tytuł ON i jego wielowymiarowość bardzo mi się podoba. Pierwszą myśl jaką miałem to oczywiście ON jako męskie spojrzenie na muzykę . ..

„W muzyce istotne są założenia i punkt wyjścia, które dla każdego artysty są nieco inne. Mną zawładnęły harmonia i kompozycja. Nad tymi elementami sporo pracuję i one nie dają mi spokojnie spać. Najkrócej mówiąc – harmonia to niekończąca się przygoda z układaniem dźwięków w odpowiednio brzmiący sposób, a kompozycja zmusza do powściągliwości i pokory wobec muzyki i jej historycznego kontekstu.”

SJ: „Ten zespół jest jak szybkie, duże i wygodne auto. Można je prowadzić delektując się jazdą, ale pod maską drzemie potężna moc. To co dla mnie ważne to możliwość podążania w różnych kierunkach.

jaskulke.com.pl