PODZIEL SIĘ

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie startuje ze staropolskimi warsztatami kulinarnymi dla szkół. Uczestnicy do gotowania użyją starannie dobranych, niekiedy już powszechnie zapomnianych składników.

„Gotowanie jest sztuką, w której niezwykle ważne są: inspiracja, wyobraźnia i wena twórcza. To również rzemiosło, którego można się nauczyć. Idealnym początkiem przygody kulinarnej może być spotkanie z fascynującą kuchnią staropolską, na które zapraszamy uczniów i nauczycieli” – informuje muzeum.

Pod okiem profesjonalnego kucharza uczniowie samodzielnie przyrządzą potrawy według XVII-wiecznych przepisów. Do ich przygotowania użyją starannie dobranych, niekiedy już powszechnie zapomnianych składników. Będzie to dla nich okazja do zapoznania się z tradycją, obyczajami i nigdzie indziej niespotykanymi produktami kulinarnymi. Na koniec zaplanowano wspólną ucztę, podczas której uczestnicy zajęć zasmakują kuchni historycznej.

Do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się grupy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich (również o profilu gastronomicznym). W zajęciach może brać udział maksymalnie 20 osób. Udział kosztuje 300 zł od całej grupy i dodatkowo 10 zł od osoby.

Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie: 22 544 28 50, pisząc na e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl lub przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl.