PODZIEL SIĘ

Sezon letni przy Burakowskiej 14 trwa w najlepsze. Wystawy, bary, grill, a także… filmy nieme! Przed nami jeszcze 5 wakacyjnych sobót, w trakcie których Charlie Chaplin z Flipem i Flapem oraz Busterem Keatonem pokażą Wam magię klimatycznego miejsca w centrum miasta – Laterna Magica.

Lato w mieście nie musi być nudne. Stolica pełna jest kulturalnych wydarzeń, które przyciągają zarówno turystów, jak i zmęczonych zgiełkiem miasta warszawiaków. Dlaczego nie wgłębić by się w historię filmu?  Filmy nieme – to od tego wszystko się zaczęło. Mimo swoich lat nadal bawią i zachwycają, a podkład muzyczny wprowadza widzów w odpowiedni nastrój.

5 sobót i  21 filmów – tego możecie spodziewać się przez najbliższe, wakacyjne tygodnie przy Burakowskiej 14. Klimat projekcji niemych dopełni muzyka na żywo, zapewniona przez mistrzowskiego tepera. Artysta zadba o podkręcenie gagów i historii, aby widzowie czerpali z filmów to, co najlepsze.

Wśród nazwisk takich, jak Charlie Chaplin czy Buster Keaton każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań. Będą komedie i będzie „Charlie w teatrze” (1914), który pomimo humoru uznawany jest za jedną z najbardziej brutalnych i bezdusznych produkcji Charliego Chaplina. W filmie „Another fine mess” (1930) przeniesiemy się do nadal istniejącej willi w Los Angeles, a w „Brats” (1930) obserwować będziemy ciekawe zjawisko iluzji, osiągnięte dzięki efektowi nad wymiarowych mebli.

Jakich jeszcze filmów możemy spodziewać się w czasie najbliższych seansów? Zobaczcie!

  • Sobota, 29 lipca:

Flip i Flap „The Flying Deuces” 70’

Buster Keaton „Hard Luck” 21’

Flip i Flap „Mud and Sand” 20’

Laurel &Hardy „Brats” 20’

www.facebook.com/events/461486200897224/

  • Sobota, 5 sierpnia:

Buster Keaton „College” 66’

Buster Keaton „The Electric House” 23’

Charlie Chaplin „Charlie Piekarczykiem” 33’

www.facebook.com/events/312604019201798/

Seanse odbywają się w każdą lipcową i sierpniową sobotę w Laterna Magica przy Burakowskiej 14, od godziny 20:00. Wstęp wolny. Po seansie, jak co tydzień, dostępne będą leżaki, aby resztę wieczoru spędzić w miłym towarzystwie pod chmurką lub w jednym z naszych barów.  Koniecznie sprawdźcie szczegółowy repertuar na Facebooku Burakowskiej 14 – www.facebook.com/burakowska14/

Źródło: materiały prasowe/ fot. Adam Burakowski i Łukasz Sokół