PODZIEL SIĘ

Atmosferę bawarskiego Oktoberfestu będzie można poczuć od najbliższego piątku na pl. Europejskim. Przez trzy tygodnie w namiocie napijemy się piwa, zjemy przysmaki kuchni biesiadnej i obejrzymy mecze piłki nożnej na dużym ekranie.

Tegoroczną jesień na pl. Europejskim przywita festiwal piwa nawiązujący do Oktoberfestu, który od ponad 200 lat odbywa się w Monachium. Warszawską edycję zainauguruje w równonoc jesienną 22 września i potrwa przez trzy tygodnie – do 15 października. Codziennie od godz. 16 do 22 pod namiotem dla 300 osób będzie można napić się piwa, skosztować przysmaków kuchni biesiadnej, a także obejrzeć mecze futbolu na wielkim ekranie.

Wielkie otwarcie „Książęcych wieczorów na placu Europejskim” zaplanowano na piątek 22 września. Gościem specjalnym będzie Lothar Matthaeus – legendarny zawodnik Bayern Monachium i reprezentacji Niemiec, zdobywca m.in. tytułu Najlepszego Piłkarza Świata FIFA, Złotej Piłki oraz mistrza świata, który wywalczył w 1990 roku we Włoszech jako kapitan drużyny narodowej. Miłośnicy futbolu będą mieli niepowtarzalną okazję, aby porozmawiać z piłkarzem i wziąć od niego autograf. O godz. 18.30 będzie on dostępny w Daft Cafe w Warsaw Spire, a następnie na pl. Europejskim obejrzy ze swoimi fanami transmitowany na żywo mecz FC Bayern Monachium z VfL Wolfsburg. Zagrają w nim gwiazdy polskiej piłki: Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski. Start studia o godz. 19.30, początek gry o godz. 20.25.

Wstęp wolny.