PODZIEL SIĘ

Już 8 grudnia Studium Teatralne w Warszawie po raz ostatni zaprosi na minikoncert binauralny na żywo. Tym razem na scenie wystąpi Olga Szymula, artystka dźwiękowa, kompozytorka, performerka mieszkająca na co dzień w Danii. Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowych słuchawek na odbiorców czeka niezapomniane, intymne doświadczenie koncertowe! 

Olga Szymula to artystka dźwiękowa, kompozytorka, performerka. Obecnie mieszka i tworzy swoje elektroakustyczne światy w Danii.  W muzyce jej uwaga skupia się głównie na eksploracji dźwięku w całym jego spektrum: dynamice, intensywności i rożnych jakościach. Bawi się muzycznymi konwencjami, często łącząc chwytliwe melodie i piosenki z abstrakcyjnymi pejzażami dźwiękowymi i hałasem. Jej prace przybierają formy koncertowe, wydawnicze, jak również muzyki filmowej, performansu, instalacji audiowizualnych. Swoją twórczością podzieli się z odbiorcami już 8 grudnia o godz. 19:30 w Studium Teatralnym.

Koncert Olgi Szymuli będzie ostatnim wydarzeniem z cyklu binauralnych wieczorów w Studium Teatralnym, paśmie, które wystartowało w październiku tego roku. Organizatorzy przez kilka miesięcy zapraszali wyjątkowych polskich kompozytorów do zagrania ich nowych utworów na żywo w Studium Teatralnym. Dodatkowo korzystano tu z niesamowitej technologii dźwięku binauralnego. Jego założeniem jest próba odtworzenia naturalnego odbioru przestrzeni dźwiękowej w sposób, w jaki to robi nasz aparat słuchowy, czyli uszy. Podczas wieczorów binauralnych twórcy podejmowali próbę prezentacji własnej przestrzeni muzycznej, w której się znajdowali. Do przeżycia wraz z nimi intymnych i niezapomnianych doświadczeń koncertowych zapraszali publiczność, która odsłuchiwała nagrania za pomocą bezprzewodowych słuchawek.

Koncerty odbywały się w ramach Sztuki Polskiej 3, która kontynuuje próbę zbliżenia kompozytorów oraz ich prac odbiorcom poprzez pielęgnowanie artystycznej przestrzeni dla interesujących i ekscytujących doświadczeń dźwiękowych, w które angażuje publiczność. Pomysłodawcą i kuratorem projektu Sztuka Polska jest SEAN PALMER. Na scenie S/T zagrali wcześniej inni eksperymentalni kompozytorzy polskiej muzycznej sceny offowejAntoni Beksiak i Ola Bilińska, którzy na swój sposób zmierzyli się z „binauralnością.

***
OLGA SZYMULA – koncert binauralny
Studium Teatralne S/T (ul. Lubelska 30/32)
8 grudnia, godz. 19:30
Bilety: 20 zł normalny / 10 zł ulgowy
Rezerwacje: steatralne@gmail.com (liczba miejsc ograniczona)
www.facebook.com/events/305609866592023/

Organizator: Studium Teatralne w ramach projektu Centrum artystyczne Lubelska 30/32
Sfinansowano ze środków Miasta st. Warszawy
Partner: Gre Badanie
Sponsor: Altmaster

Źródło: materiały prasowe