PODZIEL SIĘ

Przy Burakowskiej 14 rusza nowy projekt Romy Gąsiorowskiej – OtW-arte Latem, czyli najbardziej kreatywny bar w stolicy. Przez całe lato będą się tam odbywać eksperymentalne, odważne działania kulturalne i artystyczne oraz imprezy z najlepszymi DJ’ami polskiej i międzynarodowej sceny klubowej.

OtW-arte Latem
Projekt ruszy już w najbliższy piątek, 2 czerwca o godz. 20.00. O muzyczne klimaty pierwszego wieczoru i nocy zadba Paweł Szamburski (Lado ABC), który zaprezentuje solowy set z elektroniką i przetworzonym klarnetem / industrial, psycho cock, raven kick, catgun basement. W drugiej części wieczoru zagrają: Pierre LX (francuski DJ, który występował między innymi w legendarnym londyńskim Fabric), TamilTM i Janurz (electronic dance).

Sobota, 3 czerwca to luxusowy mix śmietanki polskiej sceny klubowej – Charlie (Szum), Olivia (Radar), Rrrkrta (Brutaż), Earth Trax. Start godzina 20:00, wstęp 15 PLN.

UWAGA! Podczas całego weekendu na oczach gości zaproszony artysta-niespodzianka będzie tworzył mural we wnętrzu hali. Więcej informacji o starcie Burakowska 14 x OtW-arte Latem na wydarzeniu na Facebooku

LATERNA MAGICA
Podczas tego weekendu nie będą się też nudzić miłośnicy klasyki kinematografii. W nowej odsłonie Laterna Magica na widzów czekać będą dwa kultowe obrazy: „Chinatown” (1974) Romana Polańskiego (pokaz w sobotę, 3 czerwca, godz. 19:00) oraz „Mężczyźni wolą blondynki” (1953) Howarda Hawksa z niezapomnianą Marilyn Monroe (pokaz w niedzielę, 4 czerwca, godz. 19:00).

TEREN OTWARTY
Teren Otwarty przy Burakowskiej 14 to 140 m2 przeznaczonych na wystawy, kolaboracje twórcze, realizacje pomysłów wokół sztuki i kultury. Organizatorzy zapraszają artystów i animatorów do wspólnego budowania programu. Zgłoszenia: burakowska14@h55.pl.

Pierwszy weekend czerwca, sobota i niedziela, to już ostatnie dni otwartej 28 kwietnia wystawy „Wystaw się na słońce”, czyli prezentacji artystów reprezentowanych przez wall-being. Na finisażu obejrzeć będzie można prace 17 ilustratorów: Marceliny Amelii, Izy Dudzik, Eweliny Dymek, Justyny Frąckiewicz, Jana Kallwejta, Agaty Królak, Kingi Offert, Magdaleny Pankiewicz, Magdy Pilaczyńskiej, Paprotnik Studio, Sabiny Samulskiej, Przemysława Sokołowskiego, Jagody Stączek, Strzechy Design, Sunday is Monday, Beaty Śliwińskiej, Anny Światłowskiej. Godziny otwarcia wystawy: sobota i niedziela, 3-4.06, godz. 12:00-20:00. Więcej informacji o finisażu „Wystaw się na słońce” na wydarzeniu na Facebooku

Źródło: materiały prasowe