Premiera „Małych eksperymentów ze szczęściem”

Premiera „Małych eksperymentów ze szczęściem”

PODZIEL SIĘ

We wtorek, 24 maja o godz. 19:00,  w klubokawiarni Jaś i Małgosia (ul. Jana Pawła II 57) odbedzie się premiera książki „Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena lat 83 i ¼”.

Książka ukazała się w Holandii w czerwcu 2014 roku i przez 30 tygodni utrzymywała się na szczytach list bestsellerów. Prawa do publikacji kupili już wydawcy z 30 krajów. Jej autor do tej pory jest nieznany.

Mieszkaniec amsterdamskiego domu spokojnej starości, Hendrik Groen, w krótkich, błyskotliwych wpisach komentuje rok ze swojego życia. Już na wstępie zaznacza, że  chociaż jest osobą znaną z dobrego wychowania, na stronach dziennika wcale nie zamierza być poprawny. Właśnie tu nareszcie pokaże swoje prawdziwe oblicze! I słowa dotrzymuje.

Nie ma dla niego tematów tabu, pisze bez cenzury, szczerze i otwarcie. O sobie i współmieszkańcach. O codzienności staruszków – jedzeniu, rozrywkach, najmodniejszych wózkach inwalidzkich, wizytach u wypalonego zawodowo protetyka. O sprawach poważnych – niedołężności, eutanazji, śmierci, samotności. I o miłości, którą przeżywa o pięćdziesiąt lat za późno. Oryginalne poczucie humoru Hendrika i jego zgryźliwość zachwyciły holenderskich czytelników i krytyków.

24 maja w Jasiu i Małgosi odbędzie się domówka z Dj Wiką i polskim GANGIEM Hendrika Groena: Stanisławem Brudnym, Ireną Jun, Wiesławem Kępińskim, Zbigniewem Rymarzem, którzy mimo przekroczenia 80 lat mają energię, wewnętrzny żar, poczucie humoru, nieustający głód nowych wyzwań! Jaki jest ich patent na młodość? Co robią, by mimo lat czuć smak i sens? O tym porozmawia z nimi dziennikarz Robert Łuchniak.

Źródło: materiały prasowe