PODZIEL SIĘ

Spotkanie, na którym o rzeczach warszawskich i kulisach powstawania książki „20 rzeczy o Warszawie” opowiedzą autorzy opowiadań, odbędzie się w czwartek 13 lipca o godz. 18 w Lapidarium Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42).

Gośćmi będą autorzy: Justyna Bargielska, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Mikołaj Łoziński, Maciej Sieńczyk, a także Dominik Cymer, ilustrator, autor rysunków do książki, Jacek Kołodziejski, fotograf, autor zdjęć rzeczy warszawskich do książki oraz Jarosław Trybuś, zastępca dyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych. Prowadzenie spotkania: Anna Dziewit Meller

„20 rzeczy o Warszawie” to 20 wybranych, kluczowych obiektów z wystawy, które stały się inspiracją dla cenionych warszawskich pisarzy, urodzonych w latach 70. i 80. Na potrzeby publikacji powstało 20 oryginalnych i nieoczywistych opowieści związanych z Warszawą, w których autorzy odwołują się do historii, opisują rzeczywistość przeżywaną przez młodych ludzi tu i teraz, a niekiedy kreują w pełni fikcyjne światy.

Blisko 16 000 tegorocznych absolwentów stołecznych szkół ponadgimnazjalnych otrzymało na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 publikację „20 Rzeczy o Warszawie” przygotowaną przez Muzeum Warszawy. Pamiątkę najlepszym, pod koniec czerwca, wręczyła osobiście Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. Dzięki publikacji każdy absolwent stołecznej szkoły ponadgimnazjalnej będzie miał okazję również do bezpłatnej wizyty w Muzeum Warszawy – okładka zawiera bilet dla dwóch osób, ważny do 30 grudnia 2017 roku. Książka 20 rzeczy o Warszawie trafi również do warszawskich bibliotek szkolnych i publicznych, a także dostępna będzie w sprzedaży, w limitowanym nakładzie, od lipca 2017 roku.