PODZIEL SIĘ

Spotkanie z bohaterami legend, piosenki, wyliczanki, dawne gry podwórkowe i zagadki – spotkanie dla dzieci pt. „Warszawskie opowieści” odbędzie się w Dzień Babci 21 stycznia w Ratuszu przy pl. Bankowym 3/5.

Program został przygotowany z myślą o dzieciach z dwóch grup wiekowych. W zajęciach biorą udział maluchy od 2,5 do 5 lat oraz dzieci w wieku 5-9 lat.

W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami muzyczno-ruchowymi. Spektakl na podstawie najpopularniejszych warszawskich legend o Syrence, Złotej Kaczce i Bazyliszku, przedstawiony będzie w formie reportażu. Widzowie, podążając wraz z reporterem Feliksem Przygodą do kolejnych miejsc, są świadkami baśniowych wydarzeń. Poznają Syrenkę i chwytających ją rybaków, wraz z Lutkiem schodzą do lochów, gdzie Złota Kaczka rozdaje dukaty, a na koniec mierzą się z groźnym Bazyliszkiem. Całość jest interaktywnym widowiskiem, pełnym humoru i wzruszeń. Legendy będzie prezentować Teatr Baza.

Po przygodach z bohaterami warszawskich legend młodych widzów czekają warsztaty muzyczno-ruchowe, które poprowadzi Grupa Tancograjka. Podczas zajęć inspirowanych polską muzyką i kulturą, prezentowane są dawne wiejskie zabawy i miejskie gry podwórkowe, tańce, korowody, piosenki, wyliczanki, zagadki i baśnie, a wszystko przy muzyce granej na żywo na autentycznych zabytkowych instrumentach.

Spotkania dla dzieci w wieku 5-9 lat:

  • W soboty – 21 stycznia, 4 lutego, 4 marca – w godz. 11.00 – 13.00. Spektakl oraz warsztaty muzyczno-ruchowe (należy zabrać obuwie na zmianę).

Dla dzieci w wieku 2,5-5 lat:

  • W soboty – 28 stycznia, 11 lutego, 18 marca – w godz. 11.00 – 12.30. Spektakl i warsztaty muzyczno-ruchowe (należy zabrać obuwie na zmianę).