PODZIEL SIĘ

Czy można podróżować przez 80 dni bez grosza przy duszy? Okazuje się, że tak! Swój sekret na przetrwanie prawie trzech miesięcy podróży bez jakichkolwiek środków zdradzą bracia, Paul i Hansen Hoepner. Spotkanie już 24 lutego o godz. 18:00 w Goethe-Institut. Wstęp wolny.

W 2012 roku bracia Paul i Hansen Hoepnerowie (ur. 1982) pokonali na rowerach dystans 13 600 kilometrów z Berlina do Szanghaju, po czym już w 2015 roku rzucili się w wir następnej wielkiej przygody – okrążenia kuli ziemskiej, podobnie, jak Fileas Fogg – bohater powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata“. Jednak w odróżnieniu od bohatera powieści, który dysponował kwotą 20 000 funtów na swoją eskapadę, Paul i Hansen opuścili dom w Berlinie bez grosza przy duszy i musieli na siebie zarabiać w trakcie podróży. Był to właściwie nierealny wyścig z czasem.

Jesienią 2015 roku „stern TV“ (RTL) relacjonował w wielooodcinkowej serii podróż dookoła świata Paula i Hansena Hoepnerów. W marcu 2016 roku nakładem wydawnictwa Piper Malik ukazała się książka o ich wyprawie. Po niej nastąpiły rozmaite programy telewizyjne, m.in. „NDR Talkshow“ (NDR), „Markus Lanz“ (ZDF), „Kölner Treff“ (WDR),„Daheim und Unterwegs“ (WDR), „MDR um 11“ (MDR). W sierpniu 2016 powstała natomiast dwugodzinna dokumentacja telewizyjna.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka, Wiktoria Michałkiewicz. Rozmowa z braćmi Hoepner będzie tłumaczona symultanicznie na język polski.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych. Spotkania będą odbywać się od 17 lutego do 27 maja w bibliotece Goethe-Institut przy ul. Chmielnej 13a. Wstęp wolny.

Więcej informacji: Goethe-Institut oraz na stronie wydarzenia na Facebooku

Źródło: Goethe-Institut/ materiały prasowe