PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy poniedziałek, 30 maja o godz. 19.00, w Cudzie nad Wisłą odbędzie się spotkanie ze znanym podróżnikiem Michałem Cessanisem, który opowie o swoich przygodach i najnowszej książce „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata”
„Jest tu trochę o francuskiej kuchni, trochę o kotach, o genderowej figurce z Cypru sprzed tysięcy lat i o chińskich smokach. Poznacie historię żółwia giganta z Wietnamu, pewien pucybut z Izmiru podpowie, jakie buty powinien nosić prawdziwy mężczyzna, dowiecie się, jak zapakować prezent po japońsku, na której z australijskich plaż spotkacie kangury albo gdzie w Hanoi zjeść najlepszą zupę phở. Jestem przekonany, że spodobają się wam te historie i że skorzystacie ze sprawdzonych przeze mnie rad. Być może książka pomoże wam w wyborze kierunku podróży, zmotywuje i nie będziecie już dłużej odkładać planów. Każda podróż, jak mówią Chińczycy, rozpoczyna się przecież od pierwszego kroku” – opowiada o książce jej autor, Michał Cessanis.

„Ta książka jest jak jej autor – zaskakująca, pełna pozytywnej energii, zapału do podróżowania i poznawania świata. Uwaga – zagrożenie! Po jej przeczytaniu wszyscy będziecie chcieli wyruszyć w podróż. Polecam!”

Martyna Wojciechowska

„Tropem przygód i legend przez pięć stron świata. Wędrowałam i ja tym szlakiem, ale w książce Michała Cessanisa odkryłam wiele nieznanych mi smaków, także w kuchni, a przede wszystkim w kulturze i naturze. Bystry, wrażliwy obserwator, podgląda to, co znane, ale i to, co nieoczywiste, opisując swoje przygody językiem pełnym anegdot, barwnie, dowcipnie, a jednocześnie z wielką erudycją. Świetna lektura zachęca do podążania tropem autora. Szczęśliwej podróży!”

Elżbieta Dzikowska

„Michał Cessanis jest autorem z wielką wrażliwością, pokorą i wiedzą, dla którego podróżowanie to coś więcej niż tylko osiąganie kolejnych celów na mapie. Ważniejsza jest dla niego droga i spotykani na niej ludzie, dzięki którym powstała ta książka. Michał udowadnia, że nie ma na świecie piękniejszej pasji od podróżowania i poznawania świata.”

Aleksander Doba

Michał Cessanis – dziennikarz, autor reportaży w magazynie „National Geographic Traveler” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl. Podczas swoich podróży odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Do zdobycia została mu Antarktyda. Uwielbia Azję, zwłaszcza Chiny, do których wyrusza, by dobrze zjeść i podszlifować chiński.

www.cessanis.com

www.facebook.com/michalcessanisnawalizkach

Zaczytaj się nad Wisłą – spotkanie z Michałem Cessanisem
Poniedziałek 30 maja

Cud nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej, Warszawa

Start: 19:00
Wstęp bezpłatny

Więcej na Facebooku

Źródło: materiały prasowe

KSIAZKA_OKLADKA