Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

PODZIEL SIĘ

MOKOTÓW W sobotę i niedzielę w klubie ISKRA Pole Mokotowskie odbędzie się Warszawska Majówka – Targi kulinarne. Odwiedzający będą mogli zrelaksować się na leżakach nad basenem w towarzystwie muzyki i jedzenia. Wstęp wolny. Więcej informacji na Facebooku.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 12 w parku Rydza-Śmigłego odbędą się darmowe zajęcia z okazji World Tai Chi & Qigong Day. „Spotykamy się w samo południe pod pomnikiem Witosa na pl. Trzech Krzyży, skąd udamy się na polanę w pobliskim parku, by wspólnym treningiem na świeżym powietrzu uczcić Światowy Dzień Tai Chi i Qigong w Warszawie” – informują organizatorzy. Zajęcia poprowadzi Paweł Raszkiewicz, dyplomowany instruktor Tai Chi i Qigong, osobisty uczeń chińskiego mistrza Tsu i ścisły współpracownik amerykańskiej szkoły San Szu.

MOKOTÓW W sobotę o godz. 13.30 i w niedzielę o godz. 14 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędą się gonitwy konne. „Spośród 15 gonitw zaplanowanych na ten weekend najciekawiej zapowiada się rywalizacja o Nagrodę Strzegomia (niedziela, godz. 14.35), w której zmierzą się trzyletnie konie pełnej krwi angielskiej. Faworytem fachowców jest francuski gniadosz Langfuhr. Oprócz niego liczyć się będą zapewne Keep Smiling i Bronislav. Ciekawie zapowiada się także gonitwa klaczy z rocznika derbowego, które staną na starcie dwóch serii biegu o Nagrodę Dżamajki. Seria A rozegrana zostanie w sobotę o godz. 17.35, seria B w niedzielę o godz. 15.10. Rola faworytki w serii A przypadnie trenowanej przez Krzysztofa Ziemiańskiego Novelinie” – zapowiadają organizatorzy. W sobotę rozegrana zostanie także gonitwa uczniowska. Jest to wyścig, podczas którego najmłodsi stażem jeźdźcy rozpoczną Czempionat Młodych Jeźdźców. W ramach tej rywalizacji podczas całego sezonu rozegranych zostanie osiem gonitw na warszawskim torze. Ubiegłoroczną rywalizację wygrał Ireneusz Wójcik, który w tym roku zwyciężył w gonitwie Otwarcia Sezonu.

PRAGA-POŁUDNIE W niedzielę o godz. 15 przy rondzie Waszyngtona, koło pomnika Paderewskiego, rozpocznie się spacer „Park Skaryszewski”. Niedoceniany jak cały prawy brzeg posiada park Skaryszewski nadzwyczajne walory krajobrazowe. Z pagórkami, drzewami w setkach odmian i malowniczymi akwenami jest spektakularną galerią rozmaitej rzeźby plenerowej, miniaturą Polski, areną walk w czasie powstania, byłym cmentarzem żołnierzy radzieckich. Bez obostrzeń takich jak w Łazienkach zapewnia prawdziwą zieloną trawkę, ale warto odwiedzić go także, aby szerzej otworzyć oczy oraz poznać lepiej historię Warszawy. Udział jest bezpłatny.

Więcej na wsp.waw.pl